Dvůr Králové dostal čtyřicítku, mohl si odvézt i víc

V zápase 13. kola extraligy hostil náš tým nováčka ze Dvora Králové n. L.

TJ Cement Hranice – 1.HK Dvůr Králové n. L. 43 : 26 (20 : 9)

Nejvíce branek: Kovařík 10/2, Brůna 7, Galus 7/2, Bednařík 5 – Groh 6, Kotík 4, Fiedor 4/1, Klouček 3.
Rozhodčí: Novotný, Horáček. Sedmimetrové hody: 4/5 – 2/2. Vyloučení: 4 - 7. Diváků: 300.

Oba týmy nastoupily bez několika zraněných a nemocných hráčů. Domácí dokonce měli jen deset mužů do pole a také proto se v úvodních minutách nemohli dostat do správného rytmu a střelecké pohody. V 9. minutě prohrávali 2:4, ale pak se chytili, za dvacet minut soupeři nastříleli 18 branek a poločas jasně vyhráli 20:9.
Druhá půle se už od začátku změnila v exhibici. Hraničtí systematicky navyšovali skóre bez ohledu na to, zda právě hráli přesilovku nebo v oslabení, a kdyby proměnili všechny své šance, mohl soupeř odjet s daleko větším „nákladem“ než byl konečný sedmnáctibrankový rozdíl 43:26.

Další výsledky 13. kola:
Plzeň - Přerov 32:28, Jičín - Kopřivnice 28:23, Lovosice - Třeboň 32:26, Dukla - Frýdek-Místek 39:24, Zubří - Karviná 32:24.