Memoriál vyhrála Považská Bystrica, naši čtvrtí

Víkendový Memoriálu bratří Králíků přivedl do Hranic kvalitní soupeře. Kromě domácího Cementu se na palubovce představily ještě týmy Lovosic, slovenské Považské Bystrice a k nemalé radosti domácích příznivců i rakouský HC Linz, v sestavě s bývalou hranickou oporou Michalem Hradilem.
Po šesti náročných zápasech, kdy se účastníci utkali systémem každý s každým, nakonec vítězství bez ztráty bodu získal tým z Považské Bystrice, před HC Linz, Lovosicemi a domácím mužstvem.

Výsledky našeho týmu:

TJ Cement Hranice – MŠK Považšká Bystrica
33 : 35 (19 : 12)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3, Brůna 4, Kleisl 1, Ruber 1, Weintrit, Čadra 6/3, Indrák 7, Bajgar 2, Samiec, Kovařík 1, Tůma 5, Diviš 3/1.
Sedmimetrové hody: 4/4 – 1/2. Vyloučení: 6 - 5.

První desetiminutovka byla herně i brankově vyrovnaná, pak se ale náš tým častěji prosazoval střelecky a poločas vysoko vyhrál. Po přestávce hosté ztrátu postupně umazávali až do stavu 25:22, kdy šesti brankami otočili na 25:28. Našim hráčům se ještě podařilo minutu před koncem srovnat na 33:33, ale v závěru hosté z rychlých brejků rozhodli o svém vítězství.

TJ Cement Hranice – HC Linz AG
30 : 31 (17 : 18)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián, Mikulenčák – Bednařík 1, Brůna 3, Kleisl 5, Brož, Zbránek 2, Ruber, Weintrit, Čadra 6/2, Indrák 5, Bajgar 1, Samiec, Kovařík, Tůma 4, Diviš 3.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/5 – 2/3. Vyloučení: 4 - 5. ČK: 0 – 1 (přímá Hradil).

Zápas, v němž mnozí fanoušci nevěděli, zda fandit domácím nebo Michalu Hradilovi v dresu Lince, byl od začátku do konce vyrovnaný. V úvodu se hosté dostali do vedení 7:4, ale náš tým dokázal otočit na 8:7, vedl ještě 14:13, ale v poločase byl o branku spokojenější Linec. Po přestávce si hosté vybudovali náskok 24:19, ale naši dokázali znovu otočit na 28:27. Poslední slovo ale měli hosté, kteří pár vteřin před koncem strhli vítězství na svou stranu.

TJ Cement Hranice – HK Lovosice
30 : 37 (15 : 18)

Sestava a branky Cementu: Fabián, Vydra – Bednařík 2, Brůna 3, Kleisl 1, Brož 3, Zbránek 2, Ruber 1, Čadra 4/2, Indrák 7, Bajgar 2, Samiec, Kovařík 4/1, Tůma, Diviš 1.
Sedmimetrové hody: 2/3 – 2/2. Vyloučení: 1 - 4.

Zápas o třetí místo od začátku ovládli hosté, kteří vedli už 10:4. Našim hráčům se podařilo ještě snížit na 13:15, poločas ale Lovosice vyhrály 15:18. Po přestávce své vedení navýšily až na 22:30, ale náš tým se nehodlal vzdát, stáhli jsme na 29:33, ale dál už unavení hráči, kteří hráli druhý zápas za sebou, na hosty nestačili a prohráli 30:37.

Trenér Hegar výkony mužstva na turnaji zhodnotil takto:
“Sehráli jsme tři kvalitní zápasy, z nichž první a třetí jsme využili na zkoušení různých herních variant i na to, aby si zahráli všichni hráči, kteří byli k dispozici. V zápase s Lincem nám šlo o co nejlepší výsledek a přestože jsme nakonec o branku prohráli, tak jsem byl s hrou týmu spokojený. V těch dvou zápasech, kdy jsme zkoušeli, jsme ale mohli uhrát i lepší výsledky, ale nedařilo se nám v obranné činnosti. Tady budeme muset ještě zapracovat na souhře dvojic, abychom v této činnosti podávali alespoň takové výkony jako na podzim. Čekají nás ještě tři přípravné zápasy, které by nám v tom měly pomoci.“