Plzeň zdolána, do play-off jdeme ze třetího místa!

V posledním kole základní části extraligy porazili naši házenkáři silný tým Plzně.

TJ Cement Hranice – TJ Lokomotiva Plzeň 35 : 30 (16 : 14)

Nejvíce branek: Čadra 9/4, Tůma 5, Zbránek 4 – Šik 8/1, Linhart 6, Vinkelhöfer 5.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/6 – 1/2. Vyloučení: 4 – 3. ČK: 1 – 0 (přímá Galus). Diváků: 750.

Úvod zápasu, jenž byl přímým soubojem o třetí příčku v konečné tabulce základní části, vyšel lépe hostům, kteří ve 12. minutě vedli už 8:4. Naši hráči se ale postupně dostávali do hry, ve 25. minutě srovnali na 12:12 a přestože hosté ještě jednou skóre otočili, poločas vyhráli Hraničtí 16:14.
Po přestávce domácí tým svůj náskok ještě zvyšoval, ve 48. minutě vedl 28:21 a tři minuty před koncem už o osm branek 34:26. V posledních minutách ale naši zvolnili a nechali Plzeňské snížit až na konečných 35:30.

Tímto vítězstvím si náš tým zajistil postup do play-off ze třetího místa a ve čtvrtfinále se utká s Lovosicemi. První zápas série je na programu v neděli 14. března od 10.30 hodin v Hranicích.

Další výsledky 22. kola:
Třeboň - Zubří 21:34, Dukla - Dvůr Králové 41:21, Lovosice - Kopřivnice 29:28, Karviná - Frýdek-Místek 47:27, Přerov - Jičín 31:26.