Máme semifinále a jedeme dál...!

Jako expres profrčeli muži čtvrtfinálovou sérií extraligy s Lovosicemi a uhání dál směr semifinále. Podařilo se to, od čeho byl tým vedený trenérem Hegarem jen krůček už v loňské sezóně. Tentokrát soupeř nedostal sebemenší šanci sérii zdramatizovat a musí se spokojit jen s účastí v bojích o 5.- 8. místo. Naopak naše mužstvo čeká v semifinále další výzva – vícemistr ze Zubří. O tom, že i tento soupeř je k poražení jsme se nedávno přesvědčili.

HK Město Lovosice - TJ Cement Hranice
34 : 36 (16 : 15, 30 : 30), konečný stav série: 0 : 2

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 1/1, Brůna 7/10, Brož, Zbránek 1/2, Čadra 3/4, Indrák 2/4, Bajgar 5/9, Samiec, Kovařík 2/3, Tůma 6/15, Galus 6/6, Diviš 3 (2)/4 (2).
Rozhodčí: Hájek, Macho. Sedmimetrové hody: 1/4 – 2/2. Vyloučení: 4 - 5. Diváků: 660.

Trenér Hegar zápas a historický postup zhodnotil takto:
"V první půli jsme byli lepším týmem, přesto se Lovosicím před přestávkou podařilo dostat se do vedení. Nám se ale v úvodu druhé půlky podařilo skóre otočit a vytvořit si pětibrankový náskok. Domácí si pak vzali time-out a po něm nás začali stahovat a minutu a půl před koncem se jim podařilo Šumou ze sedmičky vyrovnat. Domácí pak měli ještě další dvě šance, ale tam nás zachránil Pepa Kučerka a zápas tak šel do prodloužení. V něm se nám podařilo dát první branku a později odskočit až na tříbrankový rozdíl a to už jsme si výhru udrželi.
Bylo to velmi těžké utkání, Lovosice předvedly hodně dobrý výkon, byly ještě o 50 % lepší než v Hranicích a my si proto postupu hodně vážíme. Bylo naším cílem rozhodnout už ve druhém zápase, ale rozhodně to nebylo jednoduché. Postupem jsme si splnili, v co jsme před sezónou doufali a vše co teď bude následovat už je trochu nad plán a budeme si to v klidu a pohodě užívat. Chtěl bych poděkovat nejen týmu, ale i těm osmi statečným fanouškům, kteří s námi do Lovosic jeli a vytvořili nám tam velmi příjemnou atmosféru"

Další výsledky čtvrtfinále:
Kopřivnice - Dukla 26:35 (stav série 0:2), Plzeň - Karviná 26:29 (stav série 0:2), Jičín - Zubří 29:33 pr. (stav série 0:2).

Semifinálové dvojice: Dukla - Karviná, Zubří - Hranice.

Naši fanoušci nechyběli v hale ani při rozhodujícím duelu na půdě Lovosic.