Teď už není co ztratit

Po dvou prohrách v semifinálové sérii už kdekdo náš tým odepisuje a pasuje Zubří na jistého finalistu, což může mít naopak na hráče příznivý vliv. Zubří je teď jasným favoritem, od našeho týmu už se nic moc nečeká, takže může jen příjemně překvapit. Uvidíme v sobotu...

TJ Cement Hranice – HC Gumárny Zubří
28 : 32 (15 : 15), stav série 0 : 2

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/3, Brůna 1/5, Brož, Zbránek 1/3, Čadra 6 (0)/8 (1), Indrák 1/2, Bajgar 2/6, Kovařík 4 (0)/6 (1), Tůma 4/11, Galus 4 (2)/5 (2), Diviš 2/3.
Rozhodčí: Nesvadba, Simu. Sedmimetrové hody: 2/4 – 2/3. Vyloučení: 6 - 8. ČK: 1 – 1 (Bednařík – Říha) Diváků: 800.

V úvodní desetiminutovce nevedl žádný z týmů o více než branku, poté sice domácí odskočili na 6:4, ale Zubří dokázalo skóre otočit a ve 21. muinutě vedlo 8:11. Pět minut před přestávkou už byl ale stav znovu nerozhodný 11:11 a vyrovnaný 15:15 byl i po skončení první půle.
Hned po přestávce se náš tým ujal vedení, pak ale další patnáctiminutovku prohrál 3:11, soupeř otočil na 19:26, což se pro vývoj a výsledek zápasu ukázalo jako rozhodující. Hosté se uklidnili a bezpečně si vedení hlídali. Domácí sice bojovali ze všech sil, ale na víc než snížení náskoku hostí to už neměli sílu.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Do zápasu jsme šli s jasným cílem – zvítězit a srovnat sérii. V první půli jsme byli o maličko lepší, ale nedokázali jsme si vytvořit potřebný náskok. Ve druhé půli, mezi 7 – 15 minutou jsme měli střelecký výpadek, kdy nám ze hry vypadly především spojky a z tohoto útlumu jsme se v podstatě nedostali až do konce zápasu, branky dávali jen z pozice pivota a z křídel, což na slušný výsledek nestačí. Navíc jsme ve druhé půlce udělali spoustu chyb a to samozřejmě kvalitní soupeř tvrdě trestá.“

Třetí zápas série je na programu v sobotu v 18 hodin v Zubří.