Muži prohráli v Zubří až po druhém prodloužení

Hodně blízko překvapivé výhře v Zubří byl dnes náš tým. V průběhu celého utkání vedl, ve druhé půli už o šest branek, přesto se favorizovnému domácímu celku podařilo v posledních vteřinách vyválčit prodloužení a v něm hosty o jedinou branku zdolat.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice 35 : 34 pp (31 : 31, 28 : 28, 13 : 16), stav série 3 : 0

Nejvíce branek: J. Hrstka 11/4, Číp 5, Říha 5 – Tůma 8, Galus 7/2, Indrák 4, Brůna 4.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/4. Vyloučení: 4:8. ČK: 0:2 (Zbránek, Indrák). Diváků: 1050.

Náš tým se už v úvodu zápasu dostal do vedení, v 15. minutě svěřenci kouče Hegara vedli 9:6 a před přestávkou už 16:13. Ve druhé půli hosté svůj náskok překvapivě ještě zvýšili a ve 40. minutě už měli šestibrankový 22:16. Ani to ale nestačilo, Zubří začalo mocně dotahovat a v 57. minutě srovnalo na 27:27. Přesto jsme se ještě jednou dostali do vedení, ale v závěrečných chvílích a ve dvojnásobném oslabení jsme neodolali tlaku domácích a inkasovali na 28:28.
Prodlužovalo se 2x5 minut, Zubří už vedlo 31:29, ale tentokrát zase Hraničtí dokázali vyválčit remízu 31:31, načež přišlo na řadu druhé prodloužení. V něm se do tříbrankového trháku 34:31 dostali hosté, ale domácí hráči drtivým finišem dokázali výsledek zvrátit na konečných 35:34 a po výhře 3:0 na zápasy postoupit do finále extraligy. Na nás tak čeká boj o konečné 3. místo, o soupeři se rozhodne v duelu mezi Karvinou a Duklou.