K výhře chybělo málo, ale nepřálo štěstí ani rozhodčí

Dvě vteřiny chyběly házenkářům Cementu k tomu, aby dobyli zuberskou tvrz, ale nebylo jim to přáno. Soustředěný tlak domácích a více než sporné výroky rozhodčích dovedly zápas do dvou prodloužení a nakonec k nejtěsnější možné výhře domácího týmu. Nezbývá tedy, než se soustředit na boj o třetí příčku. S kým se o ni utkáme bude jasné koncem týdne.

HC Gumárny Zubří – TJ Cement Hranice
35 : 34 pp (31 : 31, 28 : 28, 13 : 16), stav série 3 : 0

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/4, Brůna 4/8, Brož, Zbránek, Čadra 3/7, Indrák 4/9, Bajgar 0/2, Samiec, Kovařík 3 (2)/4 (3), Tůma 8/14, Galus 7 (2)/9 (2), Diviš 2/3.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 6/6 - 3/4. Vyloučení: 4:8. ČK: 0:2 (Zbránek, Indrák). Diváků: 1050.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
"Do Zubří jsme jeli s cílem odstranit nedostatky z předchozích zápasů, hlavně zlepšit obranu a pokusit se vrátit sérii ještě zpět do Hranic. Výborně jsme se na utkání připravili a mužstvo od začátku udávalo tón zápasu a postupně si vytvořilo až šestibrankový náskok, který jsme ale ne vlastní vinou neudrželi. Nerad si stěžuju, ale v závěrečné pětiminutovce nasadili rozhodčí hodně rozdílný kurs v posuzování zákroků na naší straně a na straně domácích, což vedlo k tomu, že jsme závěr odehráli skoro celý v oslabení a prodloužení jen na tři spojky, což konečný výsledek hodně ovlivnilo. Přesto jsme se v prodloužení dostali do tříbrankového náskoku, ale ten jsme nedokázali udržet. Je pravda, že jsme neproměnili trhák a v závěru i sedmičku a udělali jsme tam nějaké chyby, ale stejné dělali i domácí a když se podíváte na poměr vyloučených 4:8, tak je zřejmé, že nás rozhodčí Opava s Válkem poškodili a zápas ovlivnili. Závěrem bych chtěl poděkovat hráčům za nezměrnou bojovnost, kterou prokazovali od začátku až do konce a taky našim fanouškům, kteří se do Zubří vypravili a dokázali v hale vytvořit skvělou atmosféru."