HC Cement Hranice

HIL bude nakonec se čtrnácti účastníky

Definitivní podobu snad už dostalo obsazení pátého ročníku AAA Auto HIL. Ve společné česko-slovenské soutěži házenkářů bude startovat čtrnáct týmů, tedy i celek ŠKP Sečovce, který se minulý týden účasti vzdal. Z původní předpokládané šestnáctky tak schází pražský Allrisk a ZHK Prešov.
Složení HIL pro ročník 2004 - 2005 se rodilo poněkud bouřlivě. Nejprve se na přelomu června a července vyrojily otazníky nad účastí ZHK Prešov, jenž měl nahradit odstoupivší Trnavu. Posléze nebyl jeho start v soutěži Slovenským svazem házené (SZH) do soutěže potvrzen.

Minulý týden, těsně před začátkem interligy, se pak kvůli finančním těžkostem vzdala svého místa družstva Allrisk CAC Praha a ŠKP Sečovce. Celá soutěž musela být o víkendu přelosována a připravena pro třináct mužstev, zápasy nově obsazeny rozhodčími a delegáty.

V pondělí se události opět radikálně překotily, Sečovce znovu projevily o HIL zájem. "Změnilo se vedení klubu a podařilo se jim sehnat nového sponzora. Sečovčané však musí do úterý splnit určité podmínky," řekl v pondělí sportovní sekretář SZH Peter Brunovský pro agenturu SITA.

"Všechny potřebné podklady jsme zaslali na Slovenský svaz házené," potvrdili v úterý zástupci Sečovců. Východoslovenský klub tak v novém rozlosování zaujme volnou pozici, která vzniklo při systému se třinácti týmy.

Los 1. kola AAA Auto HIL (4. - 5. září 2004):

MŠK SIRS Považská Bystrica - HC Baník Karviná

HC Cement Hranice - HC Sokol Kostelec na Hané (4. 9. v 18 hodin)

HC Zubří - ŠKP Sečovce – odloženo, termín bude oznámen

Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava

Házená Brno - Tatran Prešov (5. 9., 14.55 hodin – vysílá ČT2)

MHVC Bardejov - HC Frýdek-Místek

1. MHK Košice - HC Dukla Praha

Los 2. kola AAA Auto HIL (11. - 12. září 2004):

HC Baník Karviná - HC Dukla Praha

HC Frýdek-Místek - 1. MHK Košice

Tatran Prešov - MHVC Bardejov

ŠKP Bratislava - Házená Brno

ŠKP Sečovce - Štart Nové Zámky

HC Sokol Kostelec na Hané - HC Zubří

MŠK SIRS Považská Bystrica - HC Cement Hranice

(Zdroj: ČSH, HIS)

provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko