Role se obrátily bronzový sen stále žije

Asi jako den a noc se sobě podobaly výkony našeho týmu a Dukly v prvních dvou zápasech bojů o bronzovou příčku. Zatímco v Praze byla Dukla po všech stránká lepší a náš tým působil dojmem nezaujatého pozorovatele, včera na hranické palubovce tomu bylo přesně naopak. I když Dukla po přestávce přeci jen zápas zdramatizovala, vydřeli v závěru domácí první bod v sérii a mohou se těšit na další zápas v domácím prostředí.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
29 : 25 (16 : 9), stav série 1 : 1

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 2/3, Brůna 6/10, Brož, Zbránek 1/3, Čadra 3/6, Indrák 5/7, Bajgar 0/2, Samiec, Kovařík, Tůma 4 (3)/10 (3), Galus 6/11, Diviš 2 (1)/6 (1).
Rozhodčí: Horáček, Novotný. Sedmimetrové hody: 4/4 – 6/7. Vyloučení: 4 - 6. ČK: Brabec (Dukla). Diváků: 550.

Úvod zápasu byl oboustranně vyrovnaný, od 10. minuty si ale domácí tým začal budovat náskok, ve 23. minutě už vedl o sedm branek 14:7 a poločas vyhrál poměrem 16:9.
Po přestávce Dukla přidala, domácí si však až do 45. minuty stále drželi šestibrankový náskok – 22:16. Pak se ale domácí tým dostal do útlumu a hosté stáhli ztrátu až na dvě branky – 25:23, a 27:25 ale to bylo z její strany vše. V závěrečných minutách se třemi bravurními zákroky blýsknul Kučerka v brance, zatímco na druhé straně Galus dvakrát přelstil jinak výborného góĺmana Dukly Petržalu a dal výsledku definitivní podobu.

Trenér Hegar k zápasu řekl:
“Chtěli jsme dnes odčinit průšvih, který jsme předvedli v sobotu v Praze. Hráči to vzali za správný konec a už v první půli jsme si vytvořili sedmibrankový náskok, který se nakonec ukázal jako rozhodující. Zahráli jsme výborně v obraně a náš útočný prapor držel výborný Brůna. Po přestávce přišel útlum hlavně v útočné fázi, Dukla stáhla až na dvě branky, ale ustáli jsme to a zaslouženě srovnali sérii. Co mě mrzí, tak neproměňování vyložených příležitostí z křídelních prostor.“

Třetí zápas série je na programu v neděli 2. května od 16.30 hodin v Praze, v hale Na Podvinném mlýně.