HC Cement Hranice

Obrat přinesla druhá půle, teď už je možné všechno

Poločasová ztráta tří branek pomalu vháněla pesimismus do řad domácích fanoušků, ale vývoj druhé půle vlil do početného publika novou energii a vlna euforie a nadšení hnala domácí tým k nevídanému obratu, při němž Duklu za pětadvacet minut přestřílel o deset branek. Až dvě oslabení v závěrečných minutách pomohla soupeři alespoň ke zkorigování hrozivě narůstající ztráty. Držme palce v neděli!

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha
32 : 29 (13 : 16), stav série 2 : 2


Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 3/5, Brůna 6/9, Brož, Zbránek 0/2, Čadra 5 (0)/8 (1), Indrák 5/9, Bajgar 1/3, Samiec, Kovařík 2/4, Tůma 5 (1)/9 (2), Galus 3/8, Diviš 2 (1)/3 (1).
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/4 – 1/4. Vyloučení: 7 - 4. Diváků: 600.

V první půli měli navrch hosté, kteří sice v úvodu prohrávali 1:3, ale záhy otočili až na 10:7. Ve 26. minutě se našim hráčům podařilo srovnat na 12:12, přesto poločas vyhrála Dukla 16:13.
Po přestávce ale domácí zpevnili obranu, výborné zákroky předváděl Kučerka v brance a ve 39. minutě jsme otočili stav na 21:19. Rozhodující úder si ale domácí schovali na dobu mezi 53. a 56. minutou, kdy čtyřmi góly odskočili až na 31:24, a přestože jsme v závěru několikrát v oslabení inkasovali, zaslouženou výhru 32:29 už jsme s přehledem udrželi.

Trenér Hegar k zápasu řekl:
“Výkony obou týmů byly vyrovnané a zápas nakonec rozhodly výkony brankářů a proměněné šance. V prvním poločase jsme si vytvářeli šance, ty ale končily mimo nebo na brakáři Petržalovi a brynky dávala spíše Dukla a ve druhé půli to bylo na šance znovu vyrovnané, ale spousta střel Dukly končila u Pepy Kučerky. Díky tomu se nám podařilo otočit skóre a dovést zápas do vítězného konce. Jsem moc rád, že se hráči rozloučili s výborným domácím publikem tímto výkonem a výsledkem a na Dukle se pokusíme takovýto výkon zopakovat, stát se pak může cokoliv...“

Rozhodující pátý zápas je na programu v neděli 9. května od 16.30 hodin v Praze, v hale Na Podvinném mlýně.
(viki)
provozovatel :: Moravská mediální
webmaster :: Radek Balko