Muži vezou z Frýdku první letošní výhru

Naštěstí jenom do druhého kola museli čekat hraničtí házenkáři na svůj první bodový zisk v novém ročníku extraligy, když dokázali vyhrát ve Frýdku-Místku. Za vítězství hráči vděčí hlavně zlepšené obranné fázi, efektivnější střelbě a hlavně podstatně menšímu počtu zbytečných technických chyb, které je připravily o body minulý týden v Jičíně.

SKP Frýdek-Místek - TJ Cement Hranice
25 : 31 (16 : 16)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík 7/7, Pavlíček 3 (1)/6 (2), Brož, Čadra 7 (1)/13 (1), Indrák 3/6, Bajgar 2/5, Samiec, Galus 7(1)/9 (1), Dolák 2/6, Weintritt.
Rozhodčí: Bečička, Horák. Sedmimetrové hody: 2/3 – 3/4. Vyloučení: 4 - 4. Diváků: 387.

Náš tým měl výborný vstup do utkání v 6. minutě vedl 5:2 a tříbrankový náskok si držel ještě čtyři minuty před přestávkou, kdy vedl 14:11. Domácí ale bojovali a do konce poločasu srovnali na 16:16.
V úvodní pětiminutovce druhé půle se nám příliš nedařilo, Frýdek se dostal do dvoubrankového náskoku 20:18, ale to bylo ze strany domácích vše. Náš tým zpevnil obranu, Kučerka „zavřel“ branku, následující desetiminutovku jsme vyhráli 6:1, otočili skóre na 24:21 a bezpečně dotáhli zápas k zaslouženému vítězství 31:25.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Ve Frýdku nás čekal těžký zápas, protože domácí v prvním kole vysoko prohráli a tentokrát chtěli o to víc uspět. Od začátku zápasu jsme to byli ale my, kdo udával tón zápasu, dvakrát jsme vedli o tři branky, ale před přestávkou se domácím podařilo vyrovnat. Po přestávce jsme chvíli dokonce o dvě branky prohrávali, ale zkonsolidovali jsme obranu a dokázali zápas otočit a získat dva body. Podali jsme určitě lepší výkon než v Jičíně, dělali jsme méně chyb a byli úspěšnější i ve střelbě. Výborně, zvláště pak ve druhé půli chytal Kučerka, parádní výkon v obraně i útoku předvedl Bednařík a dařilo se také Galusovi s Bajgarem, který se navíc musel vyrovnat se zraněným obočím.“

Další výsledky 2. kola:
Jičín - Třeboň 28:24, Lovosice - Královo Pole 32:20, Kopřivnice - Plzeň 30:34, Karviná - Dukla Praha 30:20, Přerov - Zubří 24:28.