O výhře rozhodla první půle

V zápase třetího kola házenkářské extraligy nastoupil tým Cementu Hranice na palubovce Přerova.

Sokol HC Přerov – TJ Cement Hranice 27 : 29 (13 : 15)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Magrla, Pavlíček 9/11, Brož 3/4, Čadra 1/4, Indrák 4/8, Bajgar 2/5, Samiec, Galus 1/2, Šíra 6/7, Dolák 1/3, Weintritt.
Rozhodčí: Simu, Nesvadba. Sedmimetrové hody: 3/4 - 0. Vyloučení: 7 - 3. Diváků: 261.

Úvod zápasu byl oboustranně nervózní, plný chyb a nepřesností. První branku vsítili domácí až v 6. minutě a náš tým ještě o minutu později. Nervozita naštěstí dříve spadla z našich hráčů, kteří se do 12. minuty ujali vedení 3:1, za pět minut už jsme vedli 7:2 a poločas vyhráli šestibrankovým rozdílem 14:8.
V úvodní desetiminutovce druhé půle dokázali Přerovští snížit až na 17:14, ale stačily tři minuty a znovu jsme měli dostatečný náskok – 21:14. Pět minut před konce tým držel bezpečný náskok 26:20, který domácí stihli už jen zkorigovat na konečných 23:27.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“Přerov před sezónou posílil a my jsme věděli, že nás nečeká lehký soupeř. Úvodní desetiminutovka byla taková seznamovací, padalo málo branek a většina střel byla nepřipryvených, s čímž i brankáři hravě poradili. Nám se ale podařilo vytvořit si do přestávky náskok a ve druhé půlce jsme nepustili soupeře blíže než na tři branky, načež jsme svůj náskok zase rychle zvýšili. Kromě úvodní desetiminutovky jsme byli lepším týmem, k čemuž nám dopomohl výborný výkon Jakuba Šíry (přišel na limitovaný přestup ze Zubří, jako záskok za Bednaříka, který kvůli pracovním povinnostem nebude moct absolvovat všechny zápasy), který společně s Brožem výborně zahrál v obranné i útočné fázi, skvěle znovu zachytal Kučerka, jenž nás podržel hlavně v úvodu druhé půle a výtečný výkon podal taky střelecky disponovaný Pavlíček. Přesto že jsme v zápase udělali hodně nevynucených chyb, odvedli hráči bojovný a kolektivní výkon."

Další zápas čeká náš tým v sobotu 2. října, kdy od 17 hodin nastoupí v Třeboni.

Další výsledky 3. kola:
Dukla - Lovosice 30:25, Brno - Kopřivnice 40:23, Třeboň - Frýdek-Místek 33:20, Plzeň - Jičín 26:23, Zubří - Karviná 23:22.