Muži vyhráli v Plzni

V pátém kole extraligy cestoval náš tým na západ Čech, kde nastoupil proti vedoucímu celku tabulky Plzni.

Talent M.A.T. Plzeň – TJ Cement Hranice 24 : 26 (13 : 12)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Magrla, Pavlíček 9/3, Brož, Čadra 3/1, Indrák 5, Bajgar 1, Galus 2, Šíra 1, Dolák, Weintritt 5.
Rozhodčí: Skružný, Kavulič. Sedmimetrové hody: 1/1 – 4/5. Vyloučení: 2 - 4. Diváků: 650.

V úvodu zápasu domácí těsně vedli, ale v 15. minutě už si vytvořili čtyřbrankový náskok 10:6, který jsme však do poločasu stáhli na 13:12.
Také ve druhé půli se hrála vyrovnaná partie, přesto se domácí dostali do tříbrankového vedení 18:15 ale během několika minut náš tým čtyřmi góly skóre otočil. Domácím se pak ještě podařilo znovu zvrátit skóre ve svůj prospěch, v 52. minutě vedli 22:20, ale v závěru propadli z taktiky a poprvé letos ztratili body, když prohráli 24:26.

Trenér Hegar nám k zápasu řekl:
“V první půli byli domácí lepší, diktovali tempo a my jsme neustále jenom dotahovali jejich vedení. Naši hráči ale výborně plnili taktické pokyny, takže jsme v poločase prohrávali jen o gól. Ve druhé půli už jsme hru vyrovnali, dostali se do správného herního rytmu a také brankově jsme s Plzní drželi krok. V samotném závěru jsme se dostali do vedení, čímž jsme domácí dostali pod psychický tlak a šance, které si vytvořili nedokázali proměnit. Musím naše hráče pochválit za výborně takticky zvládnutý zápas, střelecky se dařilo Pavlíčkovi a prosadily se i spojky Indrák a Weintritt. A výborně si počínali také oba brankáři, v první půli Fabián a ve druhé Kučerka.“

Další výsledky 5. kola:
Dukla - Jičín 30:21, Zubří - Kopřivnice 37:24, Karviná - Lovosice 27:27, Třeboň - Přerov 26:25, KP Brno - Frýdek-Místek 35:33 .