Vítězná premiéra

Až překvapivě dobře zahráli naši házenkáři v premiérovém utkání nového ročníku česko-slovenské interligy proti regionálnímu rivalovi z Kostelce. Tým od začátku až do konce bojoval, hráči dělali minimum chyb a navíc měli skvělý den Štolcar v brance a střelci Bergendi s Lubomírem Veřmířovským. Zápas tak dal vzpomenout na úvod loňského ročníku, kdy jsme doma vysoko porazili Sečovce. Věřme, že budeme spokojeni i po dalších zápasech.

HC Cement Hranice – HK Sokol Kostelec

32 : 29 (14 : 11)

Branky: Bergendi 12/4, L. Veřmířovský 11, Kolmajer, Žurek a Skřídlo 2, M. Veřmířovský, Pavel Bláha a Pernička 1 - Kuzo 8, Hradil 6, Chripák 5, Zaťko 4/2, Veselý 3/2, Ševčík a Kovařík 1, Grulich 1/1. Rozhodčí: Dolejš, Kohout. Sedmimetrové hody: 5/4 - 6/5. Vyloučení: 8:3. Diváků: 500.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík– Bergendi, Žurek, Novák, Lubomír Veřmířovský, Skřídlo, Pernička, Ševeček, Pavel Bláha, Kolmajer, Gajda, Martin Veřmířovský, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

V úvodu zápasu se oba týmy přetahovaly o vedení, ve 14. minutě však domácí, díky Bergendiho brankám v oslabení, odskočili na dvoubrankový rozdíl a až do 23. minuty nechali hosty pouze třikrát vyrovnat, naposledy na 11:11. V závěru poločasu náš tým zabojoval, vstřelil tři góly a naopak výborný Štolcar "zavřel" branku a nepovolil kosteleckým střelcům ani jeden gól, po čase dokonce zlikvidoval sedmičku, takže do šaten se šlo za stavu 14:11.

Vstup do druhé půle vyšel lépe hostům, kteří několikrát snížili až na rozdíl jediné branky. Ve 41. minutě jsme vedli 19:18, ale během pěti minut dokázali zvýšit až na šestibrankový rozdíl – 25:19. Ten vydržel až do 53. minuty a stavu 28:22. Poté se hostům podařilo ještě snížit, ale žádné drama už domácí hráči nepřipustili.

Trenér Cementu Lumír Zátopek k zápasu řekl:

"Mužstvo dnes podalo velmi dobrý výkon, velmi spokojen jsem především s tím co předvedl Petr Štolcar, Zoli Bergendi a Luboš Veřmířovský, vysoký standart v útoku odvedli i Kolmajer, Martin Veřmířovský a Skřídlo nebo Žurek v obraně, ale i všichni ostatní. Nad očekávání se nám dařila střelba ze spojek, dobře jsme bránili. Samozřejmě se ve hře objevilo i několik chyb, ale to si s hráči v klidu vyříkáme a vše by mělo být v pořádku."

Další výsledky 1. kola:

TJ Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 26:26 (14:11), Házená Brno - ŠK Tatran Prešov 29:37 (12:19), MŠK SIRS Považská Bystrica - HC Baník Karviná 11:30 (9:12), 1. MHK Košice - HC Dukla Praha 21:23 (10:11), HC Gumárny Zubří - ŠKP Sečovce odloženo, MHVC Bardejov - HC Frýdek-Místek odloženo.