Reprezentační záloha na Portugalce tentokrát nestačila

Po sobotním výborném výkonu a zisku bodu se zkušenějším soupeřem, v neděli naše reprezentační záloha nastoupila k odvetnému střetnutí na palubovce Cementu Hranice. Naplněná hala oběma celkům vytvořila vynikající atmosféru.

Česká republika „B“ - Portugalsko 27 : 31 (12 : 17)

Sestava a branky Česka: Petržala, Malina – Brynker 2, Landa, Bečvář 2, Petrovský 6, Vančo 1, Čadra 2, Piskač, Kavka 2, Škvařil 3, Krupa 3, Kružík 1, Šíra 3, Kotrč 2.
Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/5 - 3/3. Vyloučení: 1 - 6. ČK: 0 – 1 (Rocha), Diváků: 500.

V úvodní čtvrthodině se hrála vyrovnaná házená, svěřenci trenéra Olssona vedli jen o jedinou branku 6:5, ale v zápětí se utrhli již na třígólový rozdíl 9:6. Ten se jim podařilo navyšovat i v dalších minutách první půle, kterou nakonec Portugalsko vyhrálo o pět branek 17:12.
I ze začátku druhého dějství si náš soupeř udržoval pětigólový náskok, když ve 35.minutě na ukazateli skóre svítil stav 15:20 v náš neprospěch. Čeští házenkáři ale zabojovali a dokázali se soupeři přiblížit na rozdíl dvou gólů 23:25. Zkušení Portugalci ale tentokrát již nezaváhali a pět minut před koncem se jim podařilo utéci na výraznější rozdíl sedmi gólů 30:23. Čeští házenkáři ale ani za tohoto stavu nesložili zbraně a vydařenou koncovkou vybojovali dobrý výsledek i v dnešním střetnutí, když soupeři nakonec podlehli 27:31.

Trenér naší reprezentační zálohy Jan Hegar nám k zápasu řekl:
"Jestliže jsme včera diktovali tempo utkání téměř padesát minut, dnes to bylo naopak. Soupeř záhy převzal otěže střetnutí, předčil nás střelecky a dařila se mu spolupráce spojek a pivota. S tím jsme si nebyli schopni poradit a nedokázali jsme tak získat ani míče pro rychlé protiútoky. Ve druhé půli se hra z naší strany vyrovnala, dokázali jsme se Portugalsku přiblížit, ale pak nám soupeř čtyřmi góly v řadě odskočil na 30:23. V posledních pěti minutách ale naši hráči našli morální síly a vybojovali přijatelný výsledek. Chtěl bych poděkovat našim divákům, kteří nám vytvořili vynikající atmosféru důstojnou pro reprezentační utkání.
Pokud bych měl celkově hodnotit tuto akci, tak ve včerejším střetnutí jsme předvedli velice kvalitní výkon na hranici našich možostí. Dnes dostali větší příležitost hráči, kteří se včera na hřiště tolik nedostali, ale výkon týmu a ani očekávaných opor již nebyl tak kompaktní. Celkově si ale myslím, že jsme v zápasech s tak kvalitním soupeřem, kterým Portugalsko je, nezklamali.“