Špatná obrana i útok

Špatným výkonem v obranné i útočné fázi se v průběhu celého zápasu 2. kola HIL prezentovali hraničtí házenkáři. Dali tak příležitost domácí Považské Bystrici odčinit debakl z minulého kola a sami dali zapomenout na svůj vynikající výkon ze zápasu s Kostelcem.

MŠK SIRS Považská Bystrica - HC Cement Hranice
36 : 14 (18 : 6)

Branky: Mažár a Tůma 8, Opoldík a Trabelssie 4, Vicena 3, Kasagranda 2/1, Konušík, Stráňovský a Svitek 2, Zaťko 1 - Bergendi 4/1, Pavel Bláha, Pernička, L. Veřmiřovský a Kolmajer, Novák, Štípek a M. Veřmiřovský 1. Rozhodčí: Leško Peter a Leško Miroslav. Sedmimetrové hody: 2/1 – 1 /1. Vyloučení: 5:8. Diskvalifikace: 1 – 1 (P.Zaťko - L.Veřmiřovský). Diváků: 400.

V úvodu byli úspěšnější hosté, kteří se v 1. minutě ujali vedení. Vzápětí domácí neproměnili sedmičku a vyrovnat se jim podařilo až v 5. minutě. O minutu později šly Hranice znovu do vedení, ale to byl z jejich strany na dlouho poslední úspěch. Bystričtí totiž během osmi minut dokázali osmkrát skórovat a otočili na 9:2. Ani tento rozdíl je však neuspokojil a do přestávky postupně zvyšovali na 12:3, 15:5 a 18:6.

Také druhá půle začala střeleckým koncertem domácích, kteří ve 34. minutě vedli už 22:6. Za tohoto stavu dostali příležitost i domácí náhradníci, ani to však nemělo na jednoznačný vývoj utkání žádný vliv. Hosté i nadále kupili jednu chybu na druhou, čehož Bystrica využila k dalšímu vylepšení skóre, které se se závěrečnou sirénou zastavilo na číslech 36:14.

Trenér Cementu Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

"Zápas se nám vůbec nevydařil, zahráli jsme velice špatně a to jak v útoku, tak i v obranné fázi. V útoku jsme udělali strašlivé množství chyb za které nás soupeř trestal rychlými protiútoky. V obraně jsme nedokázali pokrýt pivoty a sbíhající hráče od nichž jsme pak dostali hodně gólů. Musíme si s tohohle zápasu vzít ponaučení a pokusit se na debakl rychle zapomenout."

Mužstvo Cementu teď čekají dva domácí zápasy s těžkými soupeři, v sobotu s Karvinou a ve středu se Zubřím. Začátky jsou vždy v 18 hodin.

Další výsledky 2. kola:

Karviná - Dukla Praha 28:23, Frýdek-Místek - Košice 24:23, Prešov - Bardejov 35:19, ŠKP Bratislava - Házená Brno 27:24, Sečovce - Nové Zámky 26:27, Kostelec n. H. - Zubří 31:34.