Chyběla přesná střelba

HC Cement Hranice – HC Baník Karviná
21 : 37 (9 : 16)

Ve 3. kole házenkářské interligy se hráči Cementu neprosadili proti Baníku Karviná. Naši hráči dělali chyby především v útočné fázi, kde si špatně přihrávali a když už se dostali ke střelbě, mířili mimo branku nebo do připraveného brankáře. Stínem utkání je zranění Jirky Skřídla, který si podvrtnul kotník a do středečního zápasu se Zubřím s největší pravděpodobností nenastoupí.
Branky: Bergendi 6/1, L. Veřmířovský 5, Žurek, Skřídlo, Pernička a Hojník 2, Kolmajer a Štípek 1 – Horák 8, Sobol 7, Kust 6, Mrozek 4/3, Zdráhala 3,Bednařík, Kichner a Szymanski 2, Bartošic, Prachař a Požárek1. Rozhodčí: Padevět, Kohout. Sedmimetrové hody: 2/1 - 3/3. Vyloučení: 3 - 6. Diskvalifikace: 0 – 1 (Požárek). Diváků: 500.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík – Bergendi, Žurek, Novák, Lubomír Veřmířovský, Skřídlo, Pernička, Pavel Blaha, Hojník, Kolmajer, Gajda, Martin Veřmířovský, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Domácí drželi s hosty krok jen v úvodních sedmi minutách, kdy prohrávali jen o gól 3:4. Pak už se projevila zkušenost a kvalita karvinských hráčů, kteří během osmi minut nastříleli šest branek a vytvořili si sedmibrankový náskok (3:10), který do přestávky udrželi (9:16).

Po změně stran hosté svůj náskok zvýšili až na 14:26 a pak dali příležitost náhradníkům. Ani ti se však nenechali zahanbit a střeleckou smrští, kdy během posledních čtyř minut nastříleli sedm branek, dovedli zápas k vysokému vítězství.

Trenér Cementu Lumír Zátopek nám po zápase řekl:

"Soupeř byl lepší, my jsme se na něj sice poctivě připravovali, řekli jsme si, že se nesmíme dopouštět technických chyb, ale nakonec jsme jich velkou spoustu udělali. Nedařila se nám střelba ze spojek (Bergendi a L. Veřmířovský), i když ty se alespoň ve druhé půli prosadily. Bohužel se k nim však nepřidala křídla ani pivoti. Soupeř se nám už v první půlce gólově utrhl a my už pak neměli šanci se do zápasu vrátit. Karviná má výborně poskládaný tým a pro případný úspěch bychom museli zahrát úplně jinak."

Další výsledky 3. kola:

1. MHK Košice - Tatran Prešov 26:30 (17:16), HC Dukla Praha - HC Frýdek-Místek 33:27 (17:12), TJ Štart Nové Zámky - HK Sokol Kostelec na Hané 29:37 (12:15), HC Gumárny Zubří - MŠK SIRS Považská Bystrica 30:32 (10:15), Házená Brno - ŠKP Sečovce 29:24 (13:11).