Od pohody k propadáku

Těžko uvěřitelný vývoj zápasu prožili včera večer diváci a účastníci zápasu 4. kola česko-slovenské interligy mezi házenkáři Cementu Hranice a Gumáren Zubří.

HC Cement Hranice – HC Gumárny Zubří
25 : 32 (16 : 16)

Branky: L. Veřmířovský 10/1, M. Veřmířovský 5, Bergendi 3/1, Žurek a Kolmajer 2, Pernička, Zemánek a Hojník 1 – Hrachovec 6, Titkov 6/2, Spuchlák 5, Kulišťák a Mičkal 4, Řezníček a Hrstka 2, Plšek, Kyriljuk a Pernica 1. Rozhodčí: Bauer, Tvrdoň. Sedmimetrové hody: 3/2 - 3/2. Vyloučení: 6 - 5. Diskvalifikace: 1 – 0 (36. Žurek). Diváků: 500.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík– Bergendi, Žurek, Novák, Lubomír Veřmířovský, Skřídlo, Pernička, Ševeček, Pavel Bláha, Kolmajer, Gajda, Martin Veřmířovský, Štípek. Trenér: Lumír Zátopek.

Domácí výborně začali, ujali se vedení, které postupně zvyšovali. V 19. minutě vedli 12:7, ale v následujících chvílích se jim přestalo střelecky dařit a hosté šestibrankovou šňůrou do 26. minuty otočili na 13:12. Cement vzápětí vyrovnal, a do konce poločasu daly oba týmy po třech brankách – 16:16.

Prvních deset minut druhé půle byla hra vyrovnaná a oba týmy se střídaly v jednobrankovém vedení. Ve 40. minutě byl stav 21:21 a dalších pět minut viděli diváci přehlídku neproměněných šancí a výborných zákroků brankářů, hranického Štolcara a Luňáka v brance hostů, oba mimo jiné zlikvidovali i nařízenou sedmičku. Zdálo se, že zápas bude vyrovnaný a napínavý až do konce. Jenomže po "vykartování" hranického Žurka hosté přeskupili obranu na neobvyklých 3-1-2 a po chybách domácích v rozehrávce začali z rychlých brejků střílet jeden gól za druhým. Zatímco domácí dali v poslední čtvrthodině jen čtyři branky, hráči Zubří se trefili jedenáctkrát a po zásluze vysoko zvítězili.

TrenérCementu Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

"Prvních dvacet minut jsme předváděli výbornou házenou, pak se nám však přestalo dařit střelecky a soupeř náš náskok stáhnul.V úvodu druhého poločasu jsme měli ještě šanci na solidní výsledek, ale zlomovým bodem se stalo přísné vyloučení Petra Žurka. V tu chvíli se nám rozpadla obrana a poté co soupeř změnil obranný systém jsme se nedokázali prosadit ani v útoku, závěr zápasu byl katastrofální. Velký problém máme s křídly, nedávají branky a dnes se hůře prosazovaly i spojky."

Další výsledky 4. kola:

HC Baník Karviná - HC Frýdek-Místek 33:28 (16:14), ŠKP Bratislava - 1. MHK Košice 26:23 (9:9), ŠKP Sečovce - MHC Bardejov 27:24 (17:9), MŠK SIRS Považská Bystrica - TJ Štart Nové Zámky 31:26 (13:12), ŠK Tatran Prešov - HC Dukla Praha 32:25 (20:14), HK Sokol Kostelec na Hané - Házená Brno 32:31 (13:15).