Po neúspěchu v Nových Zámcích čekají mužstvo změny

Opět jen dvacet minut byli házenkáři Cementu vyrovnaným soupeřem celku Nových Zámků, na jehož palubovce v sobotu odehráli zápas 5. kola česko-slovenské interligy. Poté si domácí vybudovali čtyřbrankový náskok, který ve druhé půli ztrojnásobili. Z našich hráčů podal optimální výkon pouze Luboš Veřmířovský, který zaznamenal dvanáct branek. Do sobotního zápasu s Brnem počítá trenér se změnami jak v sestavě, tak i v taktice.

TJ Štart Nové Zámky - HC Cement Hranice
35 : 23 (16 : 12)

Branky: Straňovský 7/2, Galla a Szűcs 6,Mojzes a Braško 4, Ivanov 3, Szapu 2, Laho a Vereš 1, Vadkerti 1/1 - L. Veřmířovský 12/2, Žurek a Hojník 3, M. Veřmířovský 2, Bergendi 2/1, Kolmajer 1. Rozhodčí: Baďura, Dvorský. Sedmimetrové hody: 6/3 - 5/3. Vyloučení: 9 - 9. Diváků: 350.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík – Bergendi, Žurek, Novák, Lubomír Veřmířovský, Pernička, Ševeček, Pavel Blaha, Hojník, Kolmajer, Martin Veřmířovský, Štípek, Zemánek. Trenér: Lumír Zátopek.

Začátek zápasu byl oboustranně vyrovnaný, do 20. minuty se oba týmy střídaly v jednobrankovém vedení. Pak ale domácí odskočili na čtyřbrankový rozdíl (13:9), který udrželi až do přestávky (16:12).

Ve druhém poločase byla hra vyrovnaná jen prvních pět minut, kdy Hraničtí dokázali snížit na 18:15, pak se ale stále více začali prosazovat domácí hráči, kteří pomalu, ale jistě svůj náskok zvyšovali až na konečný debakl hostí 35:23.

Trenér Cementu Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

"Domácí zaslouženě vyhráli. My jsme hráli špatně, chybělo nasazení a kolektivní výkon. Tým jakžtakž hrál do stavu 18:15, ale jak se začalo prohrávat o víc, tak bylo po všem. Bylo to stejné jako v zápase se Zubřím, dokud držíme těsný výsledek, je dobře, ale jakmile se prohrává o víc, tak zápas pokládáme. Příčinu vidím v kolektivu a špatné disciplíně některých hráčů. Do zápasu s Brnem chceme udělat několik změn a to jak v sestavě, tak v taktice, protože takhle se to nedá dále hrát, Nové Zámky nebyly soupeř se kterým se prohrává o dvanáct branek, když Kostelec tam vyhraje o osm."

Další výsledky 5. kola:

MHC Bardejov - HK Sokol Kostelec na Hané 25:29 (11:13), HC Dukla Praha - ŠKP Bratislava 25:22 (12:8), HC Gumárny Zubří - HC Baník Karviná 29:28 (16:13), Házená Brno - MŠK SIRS Považská Bystrica 25:25 (13:14), 1. MHK Košice - ŠKP Sečovce 35:18 (20:11), HC Frýdek-Místek - Tatran Prešov 33:27 (16:10).