K bodům nepomohla ani nová posila

HC Cement Hranice – Házená Brno
25 : 28 (13 : 14)

K prvnímu bodovému zisku po čtyřech porážkách v řadě nepomohl mužstvu Cementu Hranice ani pivot Jiří Gřes - nová posila, která je v Hranicích na hostování z Kopřivnice, ani zlepšený výkon křídel.
Branky: Blaha 5, L. Veřmiřovský 5/1, Bergendi 4/1, Gřes, Pernička a Kolmajer 3, M. Veřmiřovský 2 – Motl 5, Buriánek, Bouček a Kylíšek 4, Piskač 4/1, Matošík 3, Vtípil 2, Vejtasa a Sedláček 1. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/2 - 1/1. Vyloučení: 6 - 8. Diskvalifikace: 1 – 1 (Pernička - Piskač). Diváků: 500.

Sestava Cementu: Štolcar, Kosatík – Bergendi, Žurek, Gřes, Novák, Lubomír Veřmiřovský, Pernička, Zemánek, Pavel Blaha, Hojník, Kolmajer, Martin Veřmiřovský, Skřídlo. Trenér: Lumír Zátopek.

První branku dali hosté, ale v 6. minutě už Cement vedl 3:1. Brno však za čtyři minuty otočilo na 4:3 a tak se obě mužstva střídala ve vedení až do konce poločasu, který hosté vyhráli díky brance dosažené tři vteřiny před sirénou, 13:14.

Druhý poločas začali lépe naši hráči, v 6. minutě se dostali do vedení 17:16, o pět minut později vedli ještě 18:17. Místo toho, aby své vedení ještě zvýraznili, začali dělat chyby v útočném pásmu a nabídli brněnským hráčům jít do brejků a otočení skóre. Svou přízní nás nezahrnovali ani rozhodčí, takže náš tým hrál v závěru několikrát oslaben, za což hosté pohotově trestali a své vedení zvýraznili až na 22:26. Domácí pak přes veškerou snahu dokázali jen snížit na konečných 25:28.

Trenér Cementu Lumír Zátopek nám k zápasu řekl:

"Soupeř zvládl závěr zápasu lépe než my. Je to škoda, protože zápas byl dlouho vyrovnaný. Mrzí mě, že nám dnes nezachytal Petr Štolcar, naopak jsem po dlouhé době spokojen s bojovností a hrou křídel. Bohužel v době, kdy se "lámal chleba" jsme nedokázali vstřelit branku, naopak to dokázal soupeř."

Další výsledky 6. kola:

ŠKP Bratislava - HC Frýdek-Místek 29:32 (13:14), MŠK SIRS Považská Bystrica - MHC Bardejov 39:18 (19:8), ŠKP Sečovce - HC Dukla Praha 27:34 (12:16), HC Gumárny Zubří - TJ Štart Nové Zámky 30:29 (16:14), HK Sokol Kostelec na Hané - 1. MHK Košice 35:33 (16:13), HC Baník Karviná - Tatran Prešov 32:27 (18:10).