Vyrovnaný zápas v závěru rozhodly naše chyby

Ke druhému zápasu nadstavbové části nastoupil náš tým proti pražské Dukle, kterou jsme v letošní sezóně doposud pokaždé porazili.

TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha 23 : 27 (11 : 12)

Sestava a branky Cementu: Kučerka, Fabián – Bednařík, Magrla, Pavlíček 4(2)/5 (2), Brož, Čadra 5/13, Herda, Indrák 7/18, Bajgar 3/7, Galus 4/5, Šíra 0/1, Dolák, Weintritt 0/1.
Rozhodčí: Kavulič, Skružný. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/5. Vyloučení: 4 - 2. Diváků: 270.

Až do 53. minuty se hrálo vyrovnané utkání, v němž se oba týmy přetahovaly o vedení. Hosté v úvodu vedli 3:4, domácí ale vzápětí otočili na 6:4. Do konce poločasu se oba týmy ještě znovu vystřídaly ve vedení a do šaten šla s jednobrankovým náskokem 11:12 Dukla.
Ve stejném duchu se nesl i druhý poločas. Hosté ve 38. minutě odskočili na 13:15, ve 46. minutě už jsme ale vedli 19:18. Zápas nakonec rozhodly tři branky, které hosté vsítili během několika desítek vteřin za stavu 21:21. Dukla po několikaminutovém oboustranném brankovém půstu vstřelila branku, vzápětí Kotrč vystihl ledabylou rozehrávku našich hráčů a nikým neatakován zvýšil, a za necelou půlminutu tentýž hráč z rychlého brejku po další naší chybě dokonal černou chvilku domácích a rozhodl o výsledku zápasu, který Dukla nakonec vyhrála 23:27.

Další výsledky 18. kola:
Skupina o 1.- 6. místo: Plzeň - Karviná 30:25, Zubří - Lovosice 28:28.
Skupina o 7.- 12. místo: Brno - Přerov 32:31, Kopřivnice - Třeboň 28:22, Frýdek-Místek - Jičín 32:23.